61
נט"ל - נפגעי טראומה על רקע לאומי
3b093939e80985e0e3710dc0bf58363b77dc814c

נט"ל - נפגעי טראומה על רקע לאומי

מיקום: תל אביב

הסכום שנתרם

₪ 8,204

על העמותה

נט"ל, נפגעי טראומה על רקע לאומי, היא עמותה (מלכ"ר) א-פוליטית, אשר הוקמה על ידי ד"ר יוסי הדר ז"ל, הוגה המרכז ויוזמו, ויהודית יובל רקנאטי, יו"ר העמותה.

נט"ל נוסדה מתוך הזדהות עמוקה עם מצוקת אלה שנפגעו נפשית, באופן ישיר או עקיף, כתוצאה מאירועי מלחמה או טרור. נט"ל מציעה בית טיפולי רב-מקצועי לנפגעי טראומה על רקע לאומי טרור ומלחמה ופועלת לשיקום איכות חייהם ולשיפורה, באמצעות קו טלפוני (1-800) חינם., טיפול פסיכולוגי רב-תחומי, צוות קהילתי הפועל בכל רחבי הארץ, ומועדון חברתי. כמו כן, נט"ל מציעה מסגרות להדרכה ולהכשרה של אנשי מקצוע בתחום הטראומה והטיפול בה ומהווה מרכז לקידום הידע והמודעות בכל הקשור...

נט"ל, נפגעי טראומה על רקע לאומי, היא עמותה (מלכ"ר) א-פוליטית, אשר הוקמה על ידי ד"ר יוסי הדר ז"ל, הוגה המרכז ויוזמו, ויהודית יובל רקנאטי, יו"ר העמותה.

נט"ל נוסדה מתוך הזדהות עמוקה עם מצוקת אלה שנפגעו נפשית, באופן ישיר או עקיף, כתוצאה מאירועי מלחמה או טרור. נט"ל מציעה בית טיפולי רב-מקצועי לנפגעי טראומה על רקע לאומי טרור ומלחמה ופועלת לשיקום איכות חייהם ולשיפורה, באמצעות קו טלפוני (1-800) חינם., טיפול פסיכולוגי רב-תחומי, צוות קהילתי הפועל בכל רחבי הארץ, ומועדון חברתי. כמו כן, נט"ל מציעה מסגרות להדרכה ולהכשרה של אנשי מקצוע בתחום הטראומה והטיפול בה ומהווה מרכז לקידום הידע והמודעות בכל הקשור לטראומה בחברה הישראלית כולה.

אנו בנט"ל פועלים מתוך השקפת עולם שלפיה טראומה על רקע טרור ומלחמה היא חלק בלתי נפרד ממציאות החיים בישראל. כולנו חשופים לטראומה.
מאז היווסדה, נט"ל הושיטה יד מעל ל -220,000 איש בישראל. וסייעה להם להתמודד עם החוויה הקשה שעברה עליהם. שירותי נט"ל מוצעים למבוגרים ולילדים אוכלוסיות מיוחדות וחיילים משוחררים, יהודים וערבים, חילוניים ודתיים, במרכז ובפריפריה, בחירום ובשגרה. המטופלים בנט"ל, אם במסגרת הקו הפתוח, היחידה הקלינית, המועדון השיקומי והפעילות בשטח עצמו, מהווים במרבית המוחלטת של המקרים, אנשים משכבות סוציו-אקונומיות חלשות, שעבורם נט"ל היא בית חם וקשוב, עוגן נפשי וקרש הצלה. רבים מאד מהפונים לא היו זוכים לסיוע נפשי ללא נט"ל, אם משום שאינם מוכרים ע"י הרשויות ואם משום שאינם מסוגלים לעבור את התהליך המפרך הדרוש לשם הכרה זו. לעיתים מדובר במשפחות שלמות שנט"ל עזרה להן לשמור על שלמותן, אזרחים וחיילים משוחררים, שאיבדו את היכולת והרצון לקום בבוקר, אנשים אשר גייסו את הכוח לבקש עזרה ולקבלה מנט"ל.

חזון העמותה
להוות מרכז ייחודי לנפגעי טראומה על רקע לאומי ולבני משפחותיהם.
נשאף לקדם ולהוביל את הטיפול, המניעה, המודעות הציבורית, הנחלת הידע והמחקר, לחיזוק חוסנה של החברה הישראלית.

מטרות העמותה
 להוות בית טיפולי רב מקצועי לנפגעי טראומה וקרוביהם על רקע הסכסוך הישראלי הערבי ואסונות בעלי אופי לאומי למען שיקום ושיפור איכות חייהם.
 לפעול בקהילה למניעה, התערבות והדרכה בשגרה ובחרום.
 להוות מרכז הכשרה, הוראה והדרכה בתחום הטראומה לאנשי מקצוע.
 להוות מרכז לקידום הידע והמחקר.
 לפעול להעלאת המודעות בכל הקשור לטראומה על רקע לאומי בחברה הישראלית.

קראו פחות

פרטי קשר

0732363363

http://www.natal.org.il/

[email protected]

מספר העמותה 580318129

תרומה לעמותה זו מוכרת בישראל לצורכי מס (סעיף 46)

ניתן לתרום לעמותה זו ולקבל החזר מס גם בארה"ב (501c3) וקנדה

84%

אחוז התרומות שמועבר לטובת הפעילות עצמה (היתר מועבר לטובת הוצאות הנהלה והוצאות כלליות של העמותה)

22 עובדים 186 מתנדבים
Guidestar orgil logo

למידע נוסף אודות העמותה מ- guidestar.com

הצוות שלנו

  • יהודית יובל רקנאטי

    מייסדת ויו"ר עמותת נט"ל
  • D022b409d7d7716487e9b5f38bdf7ef2c723db89

    אורלי גל

    מנכ״ל